Ανακοινώσεις Νέα

"Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές, για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕΛ, ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑ.Λ.  για το σχολικό έτος 2024-2025. Και οι δύο γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριων θα πρέπει να συμπληρώσουν τις υπεύθυνες δηλώσεις, που είναι αναρτημένες και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr. (https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-govgr/ekdose-upeuthunes-deloses). Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας".

Επιστολή

Υπεύθυνη Δήλωση Α

Υπεύθυνη Δήλωση Β

Πρόσκληση

Αφίσα

Ο Δήμος Χαϊδαρίου την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023 στις 19.00, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δημαρχείου Χαϊδαρίου θα βραβεύσει τους επιτυχόντες μαθητές στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα του 2023.

Πρόσκληση

Σας προσκαλούμε στο Χριστουγεννιάτικο Bazaar, με χειροποίητες Χριστουγεννιάτικες κατασκευές από τους μαθητές και τις μαθήτριες, την Πέμπτη 21.12.2023.

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με την ισχύουσα στρατολογική νομοθεσία οι στρατεύσιμοι της κλάσης 2027 (γεννημένοι το έτος 2006) είναι υποχρεωμένοι να καταθέσουν Δελτίο Απογραφής κατά το πρώτο τρίμηνο του έτους 2024 (από 02 Ιανουαρίου 2024 έως και 31 Μαρτίου 2024).

Περισσότερες Πληροφορίες:

Σας ενημερώνουμε ότι κατόπιν της υπογραφής των συμβάσεων της Περιφέρειας Αττικής με τους συγκοινωνιακούς φορείς ΚΤΕΛ Ν. Αττικής Α.Ε. και Οργανισμό Αστικών Συγκοινωνιών Αθηνών Α.Ε. (Ο.Α.Σ.Α. Α.Ε.) μπορούν οι μαθητές/τριες που δικαιούνται, να προμηθευτούν τα Ε.Μ.Δ. για τη δωρεάν μετακίνησή τους προς και από το σχολείο που φοιτούν, με τη διαδικασία και τους όρους που αναφέρονται κατωτέρω.

Οι μαθητές που δικαιούνται είναι αυτοί που κατοικούν σε απόσταση από τη σχολική τους μονάδα μεγαλύτερη των 2.500 μέτρων και με τις προϋποθέσεις του άρθρου 1 της Κοινής Υπουργικής Απόφασης 50025/2018 (ΦΕΚ 4217/Β΄/26-09-2018), όπως τροποποιήθηκε με την υπ’ αρ. 53173/11-8-2022 (Β΄4294/11-8-2022) Κοινή Υπουργική Απόφαση.

Οριστικοί Πίνακες Κατάταξης Μαθητευομένων Μεταλυκειακού Ετους Τάξης Μαθητείας 2023- 2024 Η' Φάσης

Βοηθός Νοσηλευτή

Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης Αερισμού & Κλιματισμού

Τεχνικός Ηλεκτρονικών & Υπολογιστικών Συστημάτων Εγκαταστάσεων, Δικτύων & Επικοινωνιών