Μαθητική Εικονική Επιχείρηση 2021

bioepixeiroΤη σχολική χρονιά 2020-21 το 1ο ΕΠΑ.Λ  Χαϊδαρίου συμμετέχει στο διαγωνισμό της Μαθητικής Εικονικής Επιχείρησης του Junior Achivement Greece. Η επιχείρηση μας με τίτλο: «ΒΙΟ-ΕπιΧειρώ» δραστηριοποιείται στην παραγωγή βιολογικών εποχιακών προϊόντων με την κατασκευή ενός βιολογικού λαχανόκηπου με την προσθήκη βιολογικού λιπάσματος το οποίο δημιουργείται από οικιακά απορρίμματα με την διαδικασία της κομποστοποίησης. Τόσο η παραγωγή των προϊόντων όσο και αυτή του κομπόστ θα γίνεται σε αναξιοποίητους υπαίθριους χώρους του σχολείου μας.

Το βραβείο κοινού, όπως ονομάζεται το βίντεο, θα βαθμολογηθεί κατά 50% από τις ψήφους του κοινού. Πατήστε για να ψηφίσετε εδώ το 1ο ΕΠΑ.Λ Χαϊδαρίου με την επιχείρηση «ΒΙΟ- Επιχειρώ».

Σας ευχαριστούμε θερμά