Το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο έχει ετοιμάσει για εσένα την ηλεκτρονική σου τάξη με μια σειρά από εργαλεία τα οποία πιστεύουμε ότι σου είναι χρήσιμα.

Για να έχεις πρόσβαση στην ηλεκτρονική σου τάξη και στις υπηρεσίες του σχολικού δικτύου θα πρέπει να συστηθείς (εγγραφείς) στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο δίνοντας ορισμένα στοιχεία σου. Τα στοιχεία που θα δώσεις πρέπει να είναι πραγματικά, ώστε με αυτά να σε αναγνωρίζουν οι καθηγητές και οι συμμαθητές σου όταν θα εμφανιστείς στα τηλεμαθήματα, στην ηλεκτρονική τάξη ή θα επικοινωνείς μαζί τους πχ με e-mail.

Οδηγίες εγγραφής

Εφόσον συμφωνεί και ο κηδεμόνας σου να εγγραφείς στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, μπορείς να συνεχίσεις, συμπληρώνοντας την φόρμα εγγραφής με τον κηδεμόνα σου. Διαβάστε πρώτα τις Οδηγίες εγγραφής (pdf).

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι μαθητές για την εγγραφή τους θα χρειαστούν τον Αριθμό Μητρώου τους που αναγράφεται στον έλεγχο προόδου τους. Αν για οποιοδήποτε λόγο δε τον διαθέτουν ας αποστείλλουν αίτημα στο mail του σχολείου και θα τον πληροφορηθούν.