Στο πλαίσιο του επαγγελματικού προσανατολισμού των νέων και με σκοπό την καλύτερη ενημέρωση των ενδιαφερομένων για τις Στρατιωτικές Σχολές, το ΓΕΕΘΑ ανάρτησε στην ιστοσελίδα του ενημέρωση για τις Στρατιωτικές Σχολές και τη σταδιοδρομία στις ΕΔ γενικότερα, με υπέρ σύνδεσμο στην ηλεκτρονική διεύθυνση,  geetha.mil.gr/el/intex.php?option=com_k2&view=item&id=6727:eisagwgh-spoudastwn-se-asei-kai-assy.
Για τυχόν επιπρόσθετες πληροφορίες ή επίλυση αποριών οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστέλλουν μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .