Λιομάζωμα

Την Παρασκευή 11.11.2022 το Πρότυπο ΕΠΑ.Λ Χαϊδαρίου & το 1ο ΕΠΑ.Λ Χαϊδαρίου (Διονύσιος Σολωμός) ήταν παρόντα στην εκδήλωση λιομαζώματος του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ Αιγάλεω. Στην εκδήλωση συμμετείχαν μαθητές/τριες του Ομίλου ‘’Αειφορικές Διαδρομές μέσα στο σχολείο’’. Εκτός από το λιομάζωμα έλαβαν χώρα και άλλα δρώμενα, όπως εμφιάλωση και επικόλληση ετικετών φιαλών, αθλητικές δραστηριότητες, ζωγραφική, προβολή αντίστοιχου θεματικού βίντεο και εν κατακλείδι παραδοσιακοί χοροί. Οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν ενεργά σε όλες τις δραστηριότητες και διασκέδασαν μαθαίνοντας και δρώντας. Συνεργάστηκαν, συνομίλησαν και αντάλλαξαν απόψεις με τους μαθητές του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ Αιγάλεω ως αφετηρία για την ευαισθητοποίηση των μαθητών στις αειφορικές αξίες, στάσεις και συμπεριφορές.

Περάσαμε υπέροχα, ευχαριστούμε τους οικοδεσπότες μας!!!